Anvelopa Pirelli Scorpion™ MT 90 A/T 150/70R18 (70V) este destinată motocicletelor Enduro și Dual Sport, oferind un echilibru optim pentru utilizare 70% on-road / 30% off-road. Este potrivită atât ca echipare OEM, cât și ca anvelopă de înlocuire.
Profilul benzii de rulare include blocuri centrale mari pentru stabilitate în mers drept și un design general în formă de „V” care asigură aderență ridicată la accelerație și frânare. Compusul pe bază de silica oferă aderență excelentă pe carosabil uscat și umed, contribuind totodată la uzură uniformă și kilometraj ridicat.
Carcasa optimizată în funcție de dimensiune asigură stabilitate excelentă la viteze mari, chiar și atunci când motocicleta este complet încărcată.
Brand: Pirelli
Model / Profil: Scorpion™ MT 90 A/T
Cod producător: 1421900
Dimensiune: 150/70R18
Lățime: 150 mm
Raport înălțime: 70%
Diametru jantă: 18 inch
Construcție: R – Radial
Compus: Silica
Indice sarcină / viteză: 70V
Poziție montaj: Spate
Tip: Tubeless (TL)
Flanc: Blackwall
Segment: Dual Sport
Stil: Dual Sport, Off-Road, On-Road, Enduro
Completeaza formularul si te vom contacta!