Pinionul spate MOTO-MASTER 7075 Racing MX Orange 46T este conceput pentru motociclete MX și enduro, oferind un echilibru foarte bun între accelerație, viteză maximă și utilizare versatilă pe teren variat. Raportul de 46T este o alegere populară pentru riderii care vor un setup echilibrat, potrivit atât pentru trasee tehnice, cât și pentru zone mai rapide.
Fabricat din aluminiu 7075-T6 de calitate aeronautică, acest pinion este extrem de ușor, dar în același timp foarte rezistent la uzură și solicitări off-road. Prelucrarea CNC de precizie asigură montaj perfect și funcționare stabilă chiar și în condiții dificile.
Designul include canale de autocurățare între dinți, care ajută la eliminarea noroiului și mențin eficiența transmisiei în off-road. Finisajul portocaliu anodizat (orange) oferă protecție împotriva coroziunii și un aspect racing agresiv.
Acest pinion 46T este o alegere „middle ground”, oferind compromis optim între cuplu și viteză finală, fiind potrivit pentru majoritatea stilurilor de mers off-road.