Jugul ROCS Pro de la XTRIG este proiectat pentru riderii care urmăresc performanță maximă și posibilități extinse de reglaj în motocross și enduro. Sistemul inovator ROCS (Revolutionary Opposing Clamp System) oferă un avantaj clar față de jugurile clasice, îmbunătățind stabilitatea, precizia direcției și răspunsul suspensiei.
Designul cu prinderi opuse reduce semnificativ deformarea brațelor furcii în zona de fixare, ceea ce duce la o funcționare mai precisă și mai constantă a suspensiei. Efectul de auto-blocare crește siguranța și previne răsucirea furcii în condiții extreme, iar șuruburile independente permit o strângere exactă la cuplul corect. În plus, construcția optimizată contribuie la reducerea greutății fără a compromite rigiditatea.
Versiunea ROCS Pro este utilizată inclusiv de echipe factory, fiind alegerea ideală pentru cei care doresc reglaje fine și performanță de top.
Caracteristici ROCS Pro:
⚠️ Informație foarte importantă:
Produsul nu este compatibil cu prinderea ghidon OEM, doar cu prinderea X-TRIG (cod produs: 50100001).
Se recomandă utilizarea prinderilor ghidon XTRIG PHDS M12 pentru compatibilitate corectă.
✔️ Compatibilitate:
Compatibil cu modelele KTM și Husqvarna echipate corespunzător.
Acest jug XTRIG ROCS Pro este alegerea perfectă pentru riderii care caută control precis, reglaje avansate și performanță de nivel competițional.
Completeaza formularul si te vom contacta!